PRIETENIE
BUN VENIT PE FORUMUL " PRIETENIE " !!! NE FACE PLACERE PREZENTA TA !!!
PRIETENIE

CalendarCautareAcasaPORTALFAQBlogGrupuriMembriInregistrareConectareGalerie
IMPORTANT
Acest site este optimizat pentru:

Mozilla F.
Photobucket G. Chrome Photobucket
CARICATURI
caricaturi,caricatura zilei
VIZITATI
FORUM vizitati NOUTATI FORUM vezi filmul " Carari Intortocheate "
Conectare
Utilizator:
Parola:
Conectare automata: 
:: Mi-am uitat parola
Ultimele subiecte
» Ziua ta de nastere
Mier Apr 03, 2013 8:26 pm Scris de kamil8

» Dragoste sau Gelozie ???
Lun Feb 18, 2013 12:51 am Scris de iulisa

» Mi-as dori...
Dum Dec 02, 2012 9:48 pm Scris de kamil8

» Ce ai face daca...?
Mier Noi 21, 2012 9:17 pm Scris de kamil8

» FERICIREA
Mier Noi 21, 2012 6:40 pm Scris de Tarota

» Curaj!!! ... si fara inhibitii...
Mier Aug 15, 2012 7:34 am Scris de Tarota

» Loc de LAUDA !!!
Mier Aug 08, 2012 3:44 pm Scris de Tarota

» SFINTELE PASTI
Dum Apr 15, 2012 9:25 am Scris de Tarota

» Cum slabim in mod sanatos??
Mier Apr 11, 2012 1:19 pm Scris de doridor_ro

» CAFEAUA-bautura sau drog???
Mier Apr 11, 2012 1:11 pm Scris de doridor_ro

NOUTATI
MENIU
CINEMA
SONDAJ
V-a placut forumul Prietenie?

View Results
De STIUT
Top greseli pe care le fac femeile in pat
 Emoticoane si imagini grafice

Cele mai ciudate legi legate de sex din lume

Arta impacarii – Dragoste & Sex

15 motive sa-ti inseli partenerul sau partenera

5 tipuri de barbati cu care TREBUIE sa faci sex

5 semne ca va potriviti la pat
CONTOR

Distribuiţi | 

Orgasmul nostru cel de toate zilele....

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul
AutorMesaj
irinicol
VIPVIP

Reputatie : 42
Data de inscriere : 01/01/2010
Varsta : 51

MesajSubiect: Re: Orgasmul nostru cel de toate zilele....   Lun Noi 08, 2010 11:13 pm

scratch

Sus In jos
mielusica
VIPVIP

Reputatie : 25
Data de inscriere : 31/01/2010
Varsta : 59
Localizare : Spania

MesajSubiect: Re: Orgasmul nostru cel de toate zilele....   Mar Noi 09, 2010 12:10 am

Inteleg ca esti de acord cu ce am scris....si-ti place. Suspect Suspect Suspect
Sus In jos
irinicol
VIPVIP

MesajSubiect: Re: Orgasmul nostru cel de toate zilele....   Mar Noi 09, 2010 10:52 am

Shocked Suspect

Sus In jos
doridor_ro
VIPVIP

Reputatie : 27
Localizare : Italia

MesajSubiect: Re: Orgasmul nostru cel de toate zilele....   Mar Noi 09, 2010 2:41 pm

mielusica a scris:
Mad Mad Mad Unde naiba-i gasesti pe cercetatorii astia "deosebiti"?
Parca tot impotriva firescului merg....
" Femeile inteligente din punct de vedere emotional"..... Mad Mad
Mad
Mad Mad Mad Mad Surprised
Sus In jos
doridor_ro
VIPVIP

MesajSubiect: Re: Orgasmul nostru cel de toate zilele....   Mar Noi 09, 2010 2:41 pm

Inteligenţa emoţională este capacitatea personală de identificare şi gestionare eficientă a propriilor emoţii în raport cu scopurile personale (carieră, familie, educaţie etc). Finalitatea ei constă în atingerea scopurilor noastre, cu un minim de conflicte inter şi intra-personale.
Ne-am întrebat adeseori ce îi face pe unii oameni, cu un coeficient de inteligenţă mediu sau chiar scăzut, să reuşească în carieră. Ce ii face pe alţii, cu un IQ ridicat, să aibă eşecuri, să stagneze în carieră? Răspunsul la acest aparent paradox este modul în care fiecare dintre ei îşi foloseşte inteligenţa emoţională (EQ).
Chiar daca o persoană are suficiente cunoştinţe şi idei inteligente, daca nu îşi cunoaşte şi nu reuşeşte să-şi gestioneze emoţiile şi sentimentele, poate întâmpina dificultăţi în încercarea de a-şi construi relaţiile cu ceilalţi sau o carieră profesională de succes. Persoanele cu un înalt grad de autocunoaştere îşi dau seama cum sentimentele lor îi afectează, atât pe ei, cât şi pe cei din jur.
Dezvoltarea inteligenţei emoţionale ne permite să ne punem în valoare aptitudinile intelectuale, creativitatea. Ne asigură reuşita, atât în plan personal, cât şi în cel profesional.
Mad
Sus In jos
mielusica
VIPVIP

MesajSubiect: Re: Orgasmul nostru cel de toate zilele....   Mar Noi 09, 2010 4:24 pm

Mda,numai ca asta as numi-o falsitate....adica sa ai sentimente,...dar sa ti le maschezi....ii minti pe cei din jur,nu ti se pare?
" Dezvoltarea inteligentei emotionale".... Pai daca o persoana e limitata,cum ar putea sa-si dezvolte inteligenta emotionala? Dupa mine,emotiile sunt in stare nativa sau "inteligent" invocate....( adica,ma fac ca-s indragostita lulea de unul dar de fapt mi-e indiferent)...sau la tema : simulez ca am orgasme multilpe,cand de fapt nu-mi place barbatul cu care fac sex....ma lipsesc de aceasta "inteligenta emotionala"....

Sus In jos
carmen.
VIPVIP

Reputatie : 35
Data de inscriere : 02/01/2010

MesajSubiect: Re: Orgasmul nostru cel de toate zilele....   Mar Noi 09, 2010 7:14 pm

mielusica a scris:
Mad Mad Mad Unde naiba-i gasesti pe cercetatorii astia "deosebiti"?
Parca tot impotriva firescului merg....
" Femeile inteligente din punct de vedere emotional"..... Mad Mad Mad

pai, doar englezii puteau sa faca cercetari atat de "cercetate", pe femei emotionale, pe masura IQ Arrow
Sus In jos
carmen.
VIPVIP

Reputatie : 35
Data de inscriere : 02/01/2010

MesajSubiect: Re: Orgasmul nostru cel de toate zilele....   Mar Noi 09, 2010 7:18 pm

si daca iti lasi emotiile libere, negestionate?
Sus In jos
mielusica
VIPVIP

MesajSubiect: Re: Orgasmul nostru cel de toate zilele....   Mar Noi 09, 2010 7:59 pm

Inseamna : naturalete, onestitate, firesc.
Sus In jos
only61
moderator

Reputatie : 68

MesajSubiect: Re: Orgasmul nostru cel de toate zilele....   Mar Noi 09, 2010 8:03 pm

sau inseamna ca s-a dezvoltat inteligenta emotionala in timp ce creierul a intrat la apa.... Sleep

Sus In jos
mielusica
VIPVIP

MesajSubiect: Re: Orgasmul nostru cel de toate zilele....   Mar Noi 09, 2010 8:17 pm

Eu am luat varianta optima Only.Tu te-ai referit la alta...si mai sunt posibilitati.... cat cat cat cat
Sus In jos
irinicol
VIPVIP

MesajSubiect: Re: Orgasmul nostru cel de toate zilele....   Mar Noi 09, 2010 10:06 pm

scratch scratch sleep

Sus In jos
mielusica
VIPVIP

MesajSubiect: Re: Orgasmul nostru cel de toate zilele....   Mar Noi 09, 2010 11:58 pm

Suspect Suspect cyclops cyclops cyclops
Sus In jos
Limco
senior aspirant
senior aspirant

Reputatie : 0
Data de inscriere : 21/06/2010

MesajSubiect: Re: Orgasmul nostru cel de toate zilele....   Mier Noi 10, 2010 8:02 am

doridor_ro a scris:
Femeile inteligente din punct de vedere emoţional au de două ori mai multe orgasme decât cele inhibate, potrivit studiului ale cărui concluzii ar putea produce noi modele de consiliere pentru cele 40% dintre femei care nu se pot bucura pe deplin de sex. "Rezultatele studiului arată că femeile sentimentale se bucură de multe avantaje şi că inteligenţa emoţională reprezintă un avantaj în multe aspecte ale vieţii unei femei, inclusiv în dormitor", a explicat coordonatorul studiului, prof. Tim Specter de la King's College Mad

Oare de ce sunt atat de multe femei inhibate , sau le este rusine sa spuna ca vor sex?
Sus In jos
mielusica
VIPVIP

MesajSubiect: Re: Orgasmul nostru cel de toate zilele....   Mier Noi 10, 2010 10:28 am

da de unde! Nu despre rusine e vorba....stimulentul nu e eficient in toate cazurile.... Arrow
Sus In jos
only61
moderator

MesajSubiect: Re: Orgasmul nostru cel de toate zilele....   Mier Noi 10, 2010 6:36 pm

Draga Limco,unele o fac dintr-o pudoare exagerata,altele din ipocrizie,multe femei insa,ma indoiesc ca vor doar sex,ci vor afectiune,intelegere, iar sexul vine astfel in mod firesc si placut ca o incununare a tuturor acestor trairi umane,adica vor sa faca dragoste...doar sex de dragul sexului,fara implicare emotionala,e mai putin satisfacator study

Sus In jos
alecs
VIPVIP

Data de inscriere : 30/12/2009
Localizare : Bucuresti

MesajSubiect: Re: Orgasmul nostru cel de toate zilele....   Mier Noi 10, 2010 8:55 pm

Limco a scris:
doridor_ro a scris:
Femeile inteligente din punct de vedere emoţional au de două ori mai multe orgasme decât cele inhibate, potrivit studiului ale cărui concluzii ar putea produce noi modele de consiliere pentru cele 40% dintre femei care nu se pot bucura pe deplin de sex. "Rezultatele studiului arată că femeile sentimentale se bucură de multe avantaje şi că inteligenţa emoţională reprezintă un avantaj în multe aspecte ale vieţii unei femei, inclusiv în dormitor", a explicat coordonatorul studiului, prof. Tim Specter de la King's College Mad

Oare de ce sunt atat de multe femei inhibate , sau le este rusine sa spuna ca vor sex?

ca exista multi barbati prosti, care nu stiu sa le zgandare No No
Sus In jos
doridor_ro
VIPVIP

MesajSubiect: Re: Orgasmul nostru cel de toate zilele....   Joi Noi 11, 2010 2:46 pm

Limco a scris:
doridor_ro a scris:

Tu ca barbat esti deschis Question ..sau faci o mana ici una dicolo..treci ca sa Arrow
Sus In jos
only61
moderator

MesajSubiect: Re: Orgasmul nostru cel de toate zilele....   Vin Noi 12, 2010 7:58 pm

Mad doriii...sperii baiatul,de ce-l iei asa tare?!...si-a expus si el parerea si are dreptate in mare....

Sus In jos
doridor_ro
VIPVIP

MesajSubiect: Re: Orgasmul nostru cel de toate zilele....   Dum Noi 14, 2010 1:14 pm

Only...o mana ici..una dicolo...e flirt Mad ..si daca are sange in vene..sa-mi dea replica Laughing
Sus In jos
alecs
VIPVIP

Data de inscriere : 30/12/2009
Localizare : Bucuresti

MesajSubiect: Re: Orgasmul nostru cel de toate zilele....   Dum Noi 14, 2010 6:55 pm

revine el ...cu ....replica... Smile
Sus In jos
doridor_ro
VIPVIP

MesajSubiect: Re: Orgasmul nostru cel de toate zilele....   Dum Noi 21, 2010 9:46 pm

Cred ca nu a vazut semnul Mad ..a revenit..dar nu mi-a replicat aici alien
Sus In jos
Limco
senior aspirant
senior aspirant

Reputatie : 0
Data de inscriere : 21/06/2010

MesajSubiect: Re: Orgasmul nostru cel de toate zilele....   Dum Noi 21, 2010 10:28 pm

Gata , am gasit iar " orgasmul" Laughing
Nu stiu cum gasiti voi subiectele ca eu pot doar in stanga la ultimele scrise .
in fine o sa buchisesc eu si o sa desciopar totul...

Fetelor sunt de acord cu voi, asa este femeile vor afectiune si sexul sa fie doar cireasa de pe tort si este adevarat si faptul ca barbatii nu le impresioneaza atat de tare pe femei incat sa treaca peste orice inhibitie si sa ceara asta. Smile
Elena, flirtul , joaca sunt esenta , fara ele nu este emotie.Joaca creaza tensiune care va fi mai apoi descatusata .
Sus In jos
doridor_ro
VIPVIP

MesajSubiect: Re: Orgasmul nostru cel de toate zilele....   Lun Noi 22, 2010 2:28 pm

Limco ai dreptate..jocul dragostei e totul ..actul e cateva minute Suspect meriti un pupic cyclops
Sus In jos
vis_trecator
senior
senior

Reputatie : 7
Data de inscriere : 15/07/2010
Varsta : 45

MesajSubiect: Re: Orgasmul nostru cel de toate zilele....   Mar Noi 23, 2010 1:36 am

Daca teoria este stiuta de toata lumea,de ce exista totusi unii barbati atat de ..."grabiti"?
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Orgasmul nostru cel de toate zilele....   

Sus In jos

Orgasmul nostru cel de toate zilele....

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 9 din 10Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
PRIETENIE  :: 
SEXOLOGIE
 :: Totul despre SEX
-
Mergi direct la:  
sus
Reincarca pagina
Pagina de start a forumului
creează un forum | © phpBB | Forum gratuit de suport | Contact | Semnaleaza un abuz | Creeaza-ti blogul tau gratuit